לא מעט אנשים מתלבטים בשאלה, מה עדיף עבורם, לשפץ מטבח ישן או לרכוש במקומו מטבח חדש. על פניו יהיו שיאמרו שזו שאלה פשוטה שהתשובה לה נמדדת ביחס ליכולות תקציביות. מי שיש לו אפשרות לשלם על מטבח חדש יעדיף לעשות זאת, מי שאין לו, אז יחפש דרכים אחרות, חלופיות, למשל שיפוץ מטבח ישן.

 

התשובה היא לא בהכרח פשוטה כפי שנדמה. הסיבה היא, אנחנו יכולים למצוא עוד מגוון סיבות מדוע לבחור במטבח חדש או מדוע לבחור באופציה של שיפוץ מטבח ישן.
ההיבט הכלכלי הוא רק היבט אחד מיני רבים כפי שנוכל לראות מיד. מה שכן חשוב לדעת על ההיבט הכלכלי, שיש לו משמעויות מעבר למה שנראה במובן הזה, שלא רק העלות הכלכלית של רכישת המטבח היא חשובה אלא גם מה אנחנו יכולים להפיק מהמטבח, כלומר, האם אנחנו יכולים להפיק ממנו רווח עתידי, ביום מן הימים.

בעד ונגד החלפת מטבח

ובכן בעד זה מאוד ברור, החלפת מטבח יבשר על שינוי, יבשר על משהו חדש, יאפשר לנו ליהנות מאופציות חדשות יוצאות דופן וכן מותאמות לצרכים הנוכחיים שלנו.

נגד, מעבר לעלות הכלכלית, יש גם את העניין של פגיעה בשגרת החיים. החלפת מטבח היא עניין מורכב שלוקח כמה ימים ויכול לפגוע בשגרת החיים שלנו. מעבר לכך, הרבה פעמים זה ידרוש מאיתנו גם שינוי סביבתי נרחב יותר.

בעד ונגד שיפוץ מטבח

בעד, אנחנו יכולים ליהנות כאן ממטבח מושקע, איכותי, משופר, וכל זה מבלי לעשות יותר מדי שינויים, מבלי לשנות יותר מדי את המקום ומבלי לשנות יותר מדי את שגרת חיינו. מבחינת עלויות כלכליות זה הרבה יותר זול וזה יכול לשפר ברמה מסוימת את ערך הנכס.

נגד, צריך להודות שיפוץ מטבח אנחנו שינוי אמיתי. מדובר על דברים טכניים בעיקר, לא משהו שישנה את המטבח שלנו באופן יוצא דופן. למה זה חשוב? כי אם אנחנו רוצים ליהנות ממטבח חדש, מותאם לצרכים שלנו, זה עלול שלא להספיק.

מה הסיכום? שתי אופציות טובות בהנחה ואנחנו בוחרים את המטבח שטוב עבורנו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation