אחד מסגנונות העיצוב האהובים ביותר, גם היום, הוא עיצוב כפרי. אנחנו יכולים לראות לא מעט בתים, בין אם מדובר בבתים פרטיים או מבני מגורים בבניינים משותפים, אשר מעוצבים בסגנון זה. מה זה אומר? שימוש נרחב בעץ, שימוש באלמנטים של ויטנאג' ורטרו, עיצוב יותר צפוף, פחות מתעסק בפרקטיקה, פחות מתייחס לשאלת הנוחות ויותר בשאלת הנראות, שילוב של צבעים שונים, בדרך כלל דגש על צבעים כהים.

אומנם מדובר בעיצוב מאוד מרשים ויפה, אך עולה שאלה, האם זה מתאים לכל אחד, האם זה מתאים לכל מבנה?

מן הסתם התשובה היא לא. במבנים בעלי אפיון מודרני, אנחנו נתקשה לשלב אלמנטים כפריים. מעצם העובדה שבית בסגנון מודרני, הוא הרבה יותר נקי, הרבה יותר מתוכנן, יותר מרווח ומתייחס יותר לשאלת השימוש היעיל ופחות מתייחס רק לשאלת העיצוב. במילים אחרות, מי שבוחר לעצב את הבית שלו באופן מודרני, יתקשה במובנים רבים לשלב אלמנטים כפריים. אחת כמה וכמה בכל הקשור לשימוש בחומרים, שכן בית מודרני מכיל יותר מתכת, יותר זכוכית ופחות עץ.

גם בתים במבנים משותפים פחות מתאים להם עיצוב כפרי. בין היתר בגלל שהעיצוב של המבנה הוא עירוני, בדרך כלל הוא חד גוני. לעומת זאת, במבנים פרטיים יהיה לנו הרבה יותר קל להשתמש בעיצוב שכזה, אפילו אם מדובר בבתים שנמצאים בשטח עירוני, למרות שעל פניו, יהיה הרבה יותר נוח להשתמש בעיצוב זה בבתים פרטיים שנמצאים למשל, במושבים, כפרים או קיבוצים.

לסיכום, מדובר אומנם בעיצוב מאוד מרשים ויפה, אך לפני שאנחנו בוחרים להשתמש בסגנון זה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, עד כמה הוא פרקטי עבורנו והאם אנחנו יכולים להשתמש בו במבנה שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation