יש כל כך הרבה מעצבי פנים חדשים בשנים האחרונות!!!!

אני בכל פעם נדהמת לגלות כמה מעצבים ומעצבות פנים יש, כמה אתרים חדשים, כמה בתים ודירות עוצבו.

מצד אחד זה כיף גדול שהתחום מתרומם והיום כמעט על זוג או משפחה שחושבים על בית או דירה חדשים.

מיד מערבים מעצבת פנים בסיפור. פעם זה לא היה ככה, פעם היית צריך ממש לשכנע אנשים ולסביר להם למה בכלל צריך מעצב. כל הזמן הייתי שומעת ("אני ממש טובה בדברים האלו, אני מעצבת הכל לבד")

מצד שני, בגלל הכמות הגדולה של המעצבים והקלות שבה אדם עובר קורס בסיסי והופך מידי למעצב פנים – חשוב לשים לב את מי בוחרים ולמי נותנים את האחריות על עיצוב דבר חשוב כל כך. פעם רוב מעצבי הפנים היו אדריכלים,

היום רוב מעצבי פנים הם בוגרי קורסים מקוצרים שמתעסקים רק בתחום עיצוב הפנים.

iii

כמה טיפים שריכזתי – בחירת מעצב/ת פנים:

 

1. חשוב מאוד לקיים פגישה מקדימה. בפגישה לשמוע את המעצב/ת, לראות עבודות, לשמוע כבר רעיונות. שיחה שנשארת רק ברמה של טכני ומחירים – לא מספיק טובה ולא תלמד אתכם על המעצב עצמו.

 

2. המלצות – לשוחח עם כמה לקוחות עבר של המעצב, לשמוע איך היה התהליך. בשלב זה הרבה פעמים יש בעיות, מדלגים עליו, המעצב מתחמק – לא לוותר ולקיים את השלם – הוא חשוב ביותר.

 

3. הסכם בשלבים. לא לסגור חבילה כוללת, בלי יציאה, בלי אפשרות שינוי וכו'. יכול להיות שתתחילו לעבוד ואחרי עיצוב חלקי כבר תראו שזה לא מה שחיפשתם – לאפשר שינוי המעצב. לאפשר תשלום חלקי.

קשה לזהות בהתחלה את כל הבעיות ורק כשמתחילים לעבוד יחד דברים מתגלים.

 

4. תהיו מעורבים בכל שלב. אם אתם מאוד לחוצים בזמן, רכזו את הפגישות או קניות – לימים מרוכזים ארוכים. אבל אל תוותרו, הכי גרוע זה להיכנס לאמבטיה בפעם הראשונה ולגלות את האריחים הספרדיים הצבעוניים שהמעצבת כל כך אוהבת

ואתם פחות ….

 

בקיצור – התהליך חשוב, הבדיקה לפניו חשובה – מדובר על הבית שלכם ואין חשוב ממנו. גם התיקון במידה ונעשו טעויות הוא יקר בכסף ובזמן.

 

בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Post Navigation